Co wiemy o KL? Czy mamy świadomość, że obozy bardzo zmieniały się w czasie swojej historii? Ich więźniowie również byli bardzo zróżnicowani, zarówno narodowościowo, jak i z powodu przyczyny, dla której do obozu trafili. Obiegowe poglądy związane z tymi wydarzeniami często są powierzchowne.
Rozmowa o obozach koncentracyjnych to temat trudny, bo bardzo emocjonalny, mówiący o morderstwach na ogromną skalę, które pochłonęły setki tysięcy obywateli Polski, naszych krewnych…
Czy warto wracać do tematu sprzed ponad 80 lat? Tak, bo historia i prawda to najlepsze nauczycielki i wychowawczynie nowych pokoleń.
Zaplanowane spotkanie jest okazją do przypomnienia i przedstawienie faktów, ze szczególnym uwzględnieniem najnowszych ustaleń historyków, zwłaszcza zawartych w książce Nicolausa Wachsmannna, KL. Historia nazistowskich obozów koncentracyjnych.
Wykładowca: Janusz Gaworski – absolwent Instytutu Historycznego UW, publicysta, aktualnie współpracownik i recenzent miesięcznika „Mówią Wieki”, specjalizuje się w historii XX wieku.
WSTĘP WOLNY
Źródło zdjęcia: https://dzieje.pl/aktualnosci/niemieckie-obozy-zaglady-i-obozy-koncentracyjne