Godziny otwarcia: wt-pt: 12.00-18.00 | sob-nd: 12.00-16.00 | pon: nieczynne

12 lat kacetów – historia niemieckich obozów koncentracyjnych

Co wiemy o KL? Czy mamy świadomość, że obozy bardzo zmieniały się w czasie swojej historii? Ich więźniowie również byli bardzo zróżnicowani, zarówno narodowościowo, jak i z powodu przyczyny, dla której do obozu trafili. Obiegowe poglądy związane z tymi wydarzeniami często są powierzchowne.

Rozmowa o obozach koncentracyjnych to temat trudny, bo bardzo emocjonalny, mówiący o morderstwach na ogromną skalę, które pochłonęły setki tysięcy obywateli Polski, naszych krewnych…

Czy warto wracać do tematu sprzed ponad 80 lat? Tak, bo historia i prawda to najlepsze nauczycielki i wychowawczynie nowych pokoleń.

Zaplanowane spotkanie jest okazją do przypomnienia i przedstawienie faktów, ze szczególnym uwzględnieniem najnowszych ustaleń historyków, zwłaszcza zawartych w książce Nicolausa Wachsmannna, KL. Historia nazistowskich obozów koncentracyjnych.

Wykładowca: Janusz Gaworski – absolwent Instytutu Historycznego UW, publicysta, aktualnie współpracownik i recenzent miesięcznika „Mówią Wieki”, specjalizuje się w historii XX wieku.

WSTĘP WOLNY

Źródło zdjęcia: https://dzieje.pl/aktualnosci/niemieckie-obozy-zaglady-i-obozy-koncentracyjne

  • 6 września 2022 17:30 - 18:30
  • 17:30 - 18:30
Facebook
YouTube