Godziny otwarcia: wt-pt: 12.00-18.00 | sob-nd: 12.00-16.00 | pon: nieczynne

Car życia – wieczór autorski Jerzego Kędzierskiego

Wieczór autorski Jerzego Kędzierskiego, pisarza z Poznania, autora między innymi nominowanej do Nagrody Literackiej im. Józefa Mackiewicza „Opowieści mężczyzny, który zarabia śpiąc.”

Spotkanie wokół nowego zbioru opowiadań pod tytułem „Car życia”

środa, 19 stycznia 2022, g. 16:00

WSTĘP WOLNY

Jak ulał do nowej książki Jerzego Kędzierskiego pasuje tytuł, który dla własnej wymyślił Jerzy Stempowski – „Notatnik niespiesznego przechodnia”. Bo autor „Cara życia” faktycznie traktuje czas w sposób szczególny – odnajduje go w spotkaniach, rozmowach, zajęciach fitness, w przyjaźniach, modlitwach, w książkach, podróżach, w życiu… W pełni i w padającym deszczu. Nie mam wątpliwości, że każdy, kto czytał „Opowieść mężczyzny który zarabia śpiąc” sięgnie po tę książkę z ogromną radością, a po lekturze, będzie żałował, że to już koniec…
Wacław Holewiński

„Car życia” rozwija najlepsze cechy poprzedniej powieści autora. Sądzę, że dominantą twórczości Kędzierskiego jest przechodzenie przez codzienność niejako mimochodem, w mocnym poczuciu przynależenia do innego świata, „świata wiecznych zasad”, a nie doczesnych pokus. To męska literatura – w sensie „cichej medytacji” nad samym sobą, która cechuje prawdziwie męskie dusze. Opowieść o zatrzymaniu się i odkryciu głębi zwyczajności. Rodzaj solilokwium. Bardzo mi się książka spodobała. Czytajcie jako zbiór opowiadań lub jako powieść.
Michał Gołębiowski
  • 19 stycznia 2022 17:00 - 18:00
  • 17:00 - 18:00
Facebook
YouTube