Godziny otwarcia: wt-pt: 12.00-18.00 | sob-nd: 12.00-16.00 | pon: nieczynne

Finisaż wystawy Marii Hiszpańskiej-Neumann

Zapraszamy na uroczyste podsumowanie i zakończenie wystawy „W cieniu Krzyża, w blasku Zmartwychwstania”.

W tym dniu będzie możliwość zakupu katalogu z wystawy a sylwetkę artystki przybliży Pani Bogna Neumann, córka Marii Hiszpańskiej-Neumann.

Niedziela, 22 kwietnia, godz. 12.30.

WSTĘP WOLNY NA  FINISAŻ (12:30 – 14:30)

W najbliższą niedzielę odbędzie się uroczyste zamknięcie wystawy poświęconej twórczości Marii Hiszpańskiej-Neumann. Od godziny 12:30 będzie można spotkać się z najbliższą rodziną artystki a p. Bogna Neumann przybliżysz sylwetkę swojej mamy.

W tym dniu będzie można zakupić katalog wystawy, zawierający reprodukcje prac prezentowych na wystawie oraz artykuły poświęcone Marii Hiszpańskiej-Neumann.

Ekspozycja została przygotowana z okazji stulecia urodzin wybitnej polskie artystki i otwarta 27 listopada 2017 r. Wystawa „W cieniu Krzyża – w blasku Zmartwychwstania” ma charakter przekrojowy – prezentowane są rysunki, ryciny graficzne, malarstwo oraz duże mozaiki – prace o różnorodnej tematyce i technice, których Maria Hiszpańska-Neumann używała dla wyrażenia siebie i swoich przeżyć.

Wystawa wiedzie widza od najciemniejszych przeżyć malarki związanych z pobytem w czasie II wojny światowej w obozie koncentracyjnym w Ravensbrück, pokazywanych na czarno-białych grafikach, przez mękę Drogi Krzyżowej – obrazy i szkice do większych prac artystki – po radość Bożego Narodzenia i Zmartwychwstania, wyrażoną w dziełach pełnych koloru i życia.

W Muzeum można nabyć także 6 kartek z reprodukcjami prac artystki.

 

  • 22 kwietnia 2018 12:30 - 13:30
  • 12:30 - 13:30
Facebook
YouTube