Godziny otwarcia: wt-pt: 12.00-18.00 | sob-nd: 12.00-16.00 | pon: nieczynne

Monodram „Szepty Pana Boga” – poezja ks. Janusza Pasierba

Zapraszamy Państwa na wyjątkowe spotkanie z duchowością i poezją ks. Janusza Stanisława Pasierba, wybitnego prof. Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie – obecnie UKSW, gdzie kierował Katedrą Historii Sztuki Kościelnej.

Historyk i znawca sztuki, poeta, eseista, juror konkursów literackich i plastycznych, wykładowca uczelni krajowych i zagranicznych.
Opublikował kilkanaście zbiorów poezji. Przez przyjaciół nazywany „mistrzem życia”.
W tym roku obchodzimy 25. rocznicę śmierci ks. Pasierba.

Służył Słowu – ks. Janusz St. Pasierb: kapłan, uczony, poeta.
Sylwetkę Kapłana przedstawi p. Maria Wilczek, prezes Fundacji im. ks. Janusza Pasierba oraz opiekunka jego spuścizny literackiej.

W drugiej części programu wystąpi Maciej Gąsiorek, aktor teatru Rampa, aby zaprezentować swój monodram poetycki pt. „Szepty Pana Boga”.
Przedstawi wiersze ks. Pasierba: o roli poety, funkcji poezji, jej przydatności w życiu, o sztuce, codzienności i przemijaniu, o miłości i relacjach pomiędzy ludźmi oraz pomiędzy ludźmi i Stwórcą.

Wieczór odbędzie się w Muzeum Archidiecezji Warszawskiej w dniu 12 grudnia (środa) przy ul. Dziekania 1, początek o godzinie 20:00.

Bilety w cenie 25 zł do nabycia w kasie MAW w godzinach otwarcia muzeum (wt-pt 12-18; sb-nd 12-16). Płatność gotówką lub kartą.

Kup bilet on line

  • 12 grudnia 2018 20:00 - 21:30
  • 20:00 - 21:30
Facebook
YouTube