Godziny otwarcia: wt-pt: 12.00-18.00 | sob-nd: 12.00-16.00 | pon: nieczynne

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Ikona…”

Zapraszamy na kuratorskie oprowadzanie po wystawie czasowej „Szukam o Panie Twojego Oblicza (Ps.27). Ikona a dialog polsko-ukraiński”.

Oprowadzanie: Mateusz Środoń – kurator wystawy, ikonopis.

Mateusz Środoń, malarz ikon, Absolwent Wydziału Grafiki krakowskiej ASP i Szkoły Hagiografii Bizantyjskiej Prawosławnej Metropolii Pireusu w Grecji. Współorganizator Studium Chrześcijańskiego Wschodu przy klasztorze Dominikanów w Warszawie, gdzie prowadzi warsztaty pisania ikon. Współautor koncepcji wystroju i polichromii ściennych w kaplicy w Muzeum Powstania Warszawskiego, wystroju kościoła Najświętszej Marii Panny w Międzylesiu oraz nowopowstającej kapicy w Warszawskim Seminarium Duchownym na Krakowskim Przedmieściu.

Wystawa prezentuje dorobek plenerów ikonograficznych na których od ośmiu lat spotykają się środowiska polskich i ukraińskich malarzy ikon, i dzięki którym wytworzyła się sieć kontaktów i wymiany doświadczeń pomiędzy twórcami sztuki sakralnej. Każdy z plenerów (Nowica, Zamłynie, Kijów) ma trochę inny charakter i odbywa się w innym, znaczącym dla relacji polsko – ukraińskich miejscu.

Bilet na wystawę czasową: 5 zł-normalny, 3 zł-ulgowy. Oprowadzanie jest bezpłatne.

Wystawę oglądać można do 12 lutego 2017 r. w MAW, ul. Dziekania 1, Warszawa.

  • 22 stycznia 2017 12:15 - 13:00
  • 12:15 - 13:00
Facebook
YouTube