Godziny otwarcia: wt-pt: 12.00-18.00 | sob-nd: 12.00-16.00 | pon: nieczynne

Wieczór poezji „Modlitewnik poetycki”

Zapraszamy na spotkanie związane z promocją wyjątkowej pozycji na rynku literackim „Modlitewnik poetycki”

 

Kiedy w codziennej modlitwie zabraknie ci słów, kiedy zapragniesz zwrócić się do Boga pięknym poetyckim językiem – sięgnij po tę książkę.

Ksiądz prof. Jan Sochoń, wielki znawca i miłośnik polskiej poezji wybrał najpiękniejsze wiersze, które mają formę modlitwy. Kluczem wyboru była osobista relacja poety z Bogiem.

Książka jest nie tylko dla osób, które uważają się za religijne. Modlitewnik potrafi także przemówić do tych, którzy ciągle szukają – bo i zebrani w tomie autorzy nie raz biorą się w swoich wierszach za bary ze Stwórcą.

W modlitewniku znajdują się wiersze m. in. Lechonia, Gajcego, ks. Twardowskiego, Brylla, Różewicza, Słonimskiego, Tuwima, Herberta i Miłosza, jak również Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej i wiele innych.

Tę książkę można mieć na biurku, włożyć do torby podróżnej bądź plecaka. Otwierać na chybił trafił i zagłębiać się w świat napotkanego spontanicznie tekstu albo szukać wiersza, który pozwoliłby wznieść ku Bogu prostolinijny akt dziękczynienia, prośby bądź uwielbienia.

Fragment wstępu – ks. Prof. Jan Sochoń

  • 8 marca 2017 18:00 - 20:00
  • 18:00 - 20:00
Facebook
YouTube