Godziny otwarcia: wt-pt: 12.00-18.00 | sob-nd: 12.00-16.00 | pon: nieczynne

Festiwal Nauki. Spotkanie weekendowe. Smutny koniec Piekarskiego, czyli…

21 Festiwal Nauki. Spotkanie Weekendowe

Co łączy szlachcica Piekarskiego z królem Zygmuntem i jaką rolę odgrywa tu Pałac Dziekana (obecna siedziba MAW). Czemu Piekarski nie lubił króla, gdzie byli „Borowcy” w kluczowym momencie wydarzenia, i czemu Piekarski zginął mimo, że Król okazał mu swą łaskę?

Historia wyjątkowa w dziejach Polski. Tylko raz i to szczęśliwie nieskutecznie dokonano w naszym kraju zamachu na życie króla. A jak wiadomo – król z woli Bożej – więc podniesienie ręki na króla, było najwyższą formą przestępstwa. A zatem i kara służna się należała.

Jak wydarzenia z historii trwale wpisuje się w naszą kulturę?

Zapraszamy na opowieść wplecioną w miejsce prawdziwych wydarzeń sprzed niespełna 400 laty. Uczestnicy spotkania mają możliwość zwiedzania odtworzonych łączników między Zamkiem Królewskim a Katedrą, znajdujących się na pierwszym piętrze Muzeum.

Kto nigdy nie słyszał „plecie jak Piekarski na mękach” – niech potraktuje przedpołudniową wizytę w MAW jako zadanie obowiązkowe J

Kto nigdy nie był na mostkach nad Dziekanią i Kanonią – musi w końcu być tam gdzie i król bywał J

Obiecujemy – nie będziemy pleść jak Piekarski!  Bo nasza historia jest prawdziwa bo udokumentowana!

Spotkanie weekendowe realizowane w ramach Festiwalu Nauki przez MAW
  • Ilość miejsc ograniczona do 60 os.
  • Zgłoszenia prosimy będę przyjmowane od 5 września.
  • Zainteresowane osoby prosimy o zgłaszanie udziału od na adres muzeum@maw.art.pl z podaniem swoich danych (imię, nazwisko) oraz tematem wydarzenia w którym chcą Państwo uczestniczyć.
  • 23 września 2017 11:00 - 12:00
  • 11:00 - 12:00
Facebook
YouTube