Godziny otwarcia: wt-pt: 12.00-18.00 | sob-nd: 12.00-16.00 | pon: nieczynne

Spotkanie autorskie z Juliuszem Gałkowskim autorem książki „Miniatury Rzymskie. Krótkie opowieści o rzymskim micie”

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Juliuszem Gałkowskim autorem książki „Miniatury Rzymskie. Krótkie opowieści o rzymskim micie”.

Spotkanie poprowadzi prof. Wiesław Ratajczak

 

Książka do nabycia w księgarni muzeum

 

Książka „Miniatury Rzymskie” Juliusza Gałkowskiego to zbiór błyskotliwych esejów zamykających w sobie detale antycznego Rzymu, które nieoczekiwanie przywodzą na myśl znaną nam dobrze współczesność. Teksty zawarte w książce ukazywały się regularnie w Teologii Politycznej.
„Juliusz Gałkowski nie zajmuje się zawodowo kulturą starożytną. Jest po prostu kulturalnym, dobrze wykształconym człowiekiem, który dzieli się z innymi kulturalnymi ludźmi swoimi impresjami na temat antycznego Rzymu. I dlatego ten zbiór krótkich, dobrze napisanych tekstów niesie niekiedy zaskakująco świeże skojarzenia z naszymi czasami. To książka nie tylko przyjemna w czytaniu, ale pożyteczna. Jest szansą dla kolejnego pokolenia na nawiązanie albo wzmocnienie więzów z antyczną kulturą, kulturą łacińską. Chciałoby się widzieć więcej takich książek na polskim rynku” – dr Alfred Twardecki (z noty na okładce)

  • 11 października 2022 17:30 - 18:30
  • 17:30 - 18:30
Facebook
YouTube