Godziny otwarcia: wt-pt: 12.00-18.00 | sob-nd: 12.00-16.00 | pon: nieczynne

„Szepty Pana Boga” poezje ks. Janusza Stanisława Pasierba w interpretacji Macieja Gąsiorka

15 grudnia 2023 r. minęła 30 rocznica śmierci ks. Janusza Pasierba. Z tej okazji chcemy przypomnieć osobę i twórczość księdza – poety, księdza – historyka sztuki.

„Szepty Pana Boga” poezje ks. Janusza Stanisława Pasierba w interpretacji Macieja Gąsiorka

Z bogatej spuścizny wybitnego poety zaprezentowane zostaną wybrane wiersze mówiące o codzienności, o miłości, o relacjach między ludźmi i relacji z Panem Bogiem oraz o tym, co nieuniknione, o przemijaniu.

Poezja księdza Pasierba dotyka tego, co w człowieku najgłębiej schowane, dotyka dna ludzkiego serca, jest refleksyjna, teologiczna…
Pokazuje miłość Stwórcy do człowieka.

Godzinny monodram to spotkanie ze słowem, które prosi o wysłuchanie, zastanowienie, zatrzymanie się. Dla poszukujących sensu w świecie, sensu we własnym życiu – wskazuje światło i zostawia wolność wyboru drogi.

Kim był poeta Janusz Pasierb… przede wszystkim księdzem, profesorem ATK (obecnie UKSW), wybitnym uczonym, historykiem, znawcą sztuki, eseistą, jurorem konkursów literackich i plastycznych. Jako wybitny naukowiec kierował katedrą Historii Sztuki ATK, wykładał na uczelniach w kraju i zagranicą. Był członkiem rzeczywistym Europejskiej Akademii Nauk, Europejskiego Centrum Kultury, PEN-Clubu, PAN, Rady Kultury przy Prezydencie RP.

Autorem programu i wykonawcą monodramatu jest Maciej Gąsiorek – aktor Warszawskiego Teatru RAMPA. Maciej Gąsiorek reżyseruje wydarzenia o charakterze historyczno-pariotycznych odbywające się w Katedrze Wojska Polskiego, jest scenarzystą i konferansjerem wielu wydarzeń kulturalnych m.in. koncertów realizowanych w ramach Festiwalu Ogrody Muzyczne, Festiwalu im. Jerzego Waldorffa.

Gdzie: Muzeum Archidiecezji Warszawskiej, ul. Dziekania 1
Kiedy: 25 stycznia 2024 r. (czwartek)
Godzina: 17:00 (czas trwania ok. 60 min.)

  • 25 stycznia 2024 17:00 - 18:00
  • 17:00 - 18:00
Facebook
YouTube