Godziny otwarcia: wt-pt: 12.00-18.00 | sob-nd: 12.00-16.00 | pon: nieczynne

The best of Chopin live concerts

Codzienne Chopinowskie recitale muzyczne w siedzibie Muzeum Archidiecezji Warszawskiej

The best of Chopin live concerts

Godzina:  18:30

Bilety: 40 zł (dorośli) 35 zł (dzieci)
Bilety do nabycia przed koncertem w MAW
Więcej informacji:  http://www.chopinconcerts.pl
Kontakt – Agnieszka Górnicka +48 513 031 772

Mauricio Silva

Mauricio Silva to pianista-wirtuoz urodzony w Polsko-Boliwijskiej rodzinie o wieloletniej i bogatej tradycji muzycznej. Ukończył Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w klasie fortepianu pod kierunkiem Profesor Alicji Palety-Bugaj. Naukę gry na fortepianie rozpoczął z Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego w Warszawie. W tym czasie zadebiutował w Filharmonii Narodowej oraz licznych konkursach muzycznych.
Doceniany nie tylko w Polsce ale i na świecie, laureat wielu prestiżowych nagród muzycznych. Wykonuje utwory na fortepian solowy, fortepian i orkiestrę oraz muzykę kameralną wszystkich epok i stylów.

PROGRAM
Fryderyk Chopin (1810-1849)

Piano Sonata No. 2 in B-flat minor, OP. 35
Grave – Doppio movimento
Scherzo
Marche funebre
Finale: Presto

Waltz in B minor, Op. 69 No. 2
Waltz in D-flat major, Op. 70 No. 3
4 Mazurkas Op. 68
No. 1 in C major
No. 2 in A minor
No. 3 in F major
No. 4 in F minor
Polonaise in A-flat major, Op. 53

Ewa Beata Ossowska

Ewa Beata Ossowska to urodzona w Warszawie pianistka, absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Ukończyła studia podyplomowe w Ecole Normale de Musique w Paryżu w ramach stypendium przyznanego przez rząd francuski. Pracowała pod opieką wybitnych profesorów m.in. Macieja Poliszewskiego, Józefa Stompela, Kazimierza Gierżoda, Sergeya Markarova, Viktora Mierzhanova i Lazara Bemana. Koncertuje w Polsce i za granicą jako solistka fortepianowa, jak również wykonawca muzyki kameralnej. Jest członkiem Jury w międzynarodowych konkursach fortepianowych, a także nauczycielem gry na fortepianie. W 2000 roku wytwórnia muzyczna Musicon wypuściła nagrania utworów Fryderyka Chopina w jej wykonaniu.

PROGRAM
Fryderyk Chopin (1810-1849)

Etude In C minor Op. 10 No. 12
2 Mazurkas Op. 24
In G minor No. 1
In B flat minor No. 4
Fantaisie – Impromptu in C sharp minor Op. 66
Scherzo in B flat minor Op. 31
5 Preludes Op. 28:
In C minor No. 20
In B flat major No. 21
In G minor No. 22
In F major No. 23
In D minor No. 24
Grande Valse Brillante in F major Op. 34 No. 3
Waltz in E minor Op. posth
Polonaise in A flat major Op. 53

Maria Skuriat-Silva 

Maria Skuriat-Silva rozpoczęła muzyczną edukację w wieku pięciu lat. W wieku piętnastu lat wygrała prestiżowy konkurs dla młodych, utalentowanych muzyków. Jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie gry na fortepianie uczyła się pod kierunkiem Barabry Hesse-Bukowskiej i Andrzeja Ratusińskiego. Zdobywczyni wielu nagród w międzynarodowych konkursach chopinowskich. Laureatka nagrody przyznawanej podczas Cannes Music Festival w 1994 za utwór „Farewell my love” z muzyką angielskiego kompozytora Davida Browna. Odbyła liczne tournee koncertowe po wszystkich krajach europejskich, a także w Rosji, Chinach, Kanadzie, USA oraz w Ameryce Łacińskiej. Jest znakomitą interpretatorką muzyki Fryderyka Chopina a także cenioną kameralistką.

PROGRAM
Fryderyk Chopin (1810-1849)

Nocturne B major Op. 32 No. 1
3 Mazurkas:
B flat major Op. 17 No. 1
A minor Op. 17 No. 4
C major Op. 56 No. 2
Nocturne C sharp minor Op. posth.
Valse C sharp minor Op. 64 No. 2

Prelude D flat major Op. 28 No. 15 (Raindrop)
Andante Spianato
Grande Polonaise Brillante E flat major Op. 22

Justyna Galant – Wojciechowska

Justyna Galant-Wojciechowksa – studiowała w Akademii Muzycznej w Łodzi pod kierunkiem prof. Janusza Grzelązki oraz prof. Kazimierza Gierżoda otrzymując dyplom z wyróżnieniem. W 1993 roku została laureatką Międzynarodowego Konkursu im. Miłosza Magina w Paryżu. W tym samym roku brała udział w Koncercie Roku w Warszawie poświęconym Witoldowi Lutosławskiemu. Była stypendystką Ministerstwa Kultury i Sztuki oraz Rządu Francuskiego. W roku 1995 ukończyła studia pianistyczne w Paryżu w Ecole Normale de Musique pod kierunkiem prof. Victorii Melki. W latach 1996-1998 studiowała w Konserwatorium für Musik und Theater w Bernie w klasie fortepianu Tomasa Herbuta i kameralistyki Eriki Radermacher. Brała udział w wielu mistrzowski kursach pianistycznych pracując pod kierunkiem Tatiany Shebanowej, Haliny Czerny-Stefańskiej i Rudolfa Buchbindera w Zurichu.

Już podczas studiów pianistka koncertowała w kraju i za granicą, jak również dokonała wielu nagrań dla polskiego radia i telewizji.

  • 7 lutego 2023 09:56 - 30 września 2017 19:30
  • 09:56 - 19:30
Facebook
YouTube