Godziny otwarcia: wt-pt: 12.00-18.00 | sob-nd: 12.00-16.00 | pon: nieczynne

Wystawa i promocja książki „Przesłanie z Gietrzwałdu”

W roku bł. Honorata Koźmińskiego zapraszamy na wystawę poświęconą wybitnemu kapucynowi oraz promocję książki „Przesłanie z Gietrzwałdu”.

2 października, godzina 18:00. MAW ul. Dziekania 1, Warszawa

Bł. o. Honorat Koźmiński o objawieniach maryjnych w Gietrzwałdzie

„Gietrzwałdzkie posłanie” to nigdy wcześniej niepublikowany tekst o. Honorata Koźmińskiego, duchowy komentarz do jednego z siedmiu najważniejszych, uznanych przez Kościół objawień maryjnych.

Obudź się ludu Lechicki, bogobojny i religijny, narodzie rdzennie Katolicki – byłeś niegdyś przedmurzem Chrześcijaństwa, o które próżno szczerbiły się miecze pogańskie, dziś masz być przedmurzem jego duchowym, o które ma się odbić obojętność, niedowiarstwo i zwątpienie oziębłych. 

Ojciec Honorat – pomimo permanentnej inwigilacji i internowania w klasztorze – zamierzał szeroko rozpowszechnić wśród rodaków gietrzwałdzkie orędzie Matki Bożej. Błogosławiony uznał objawienia za szczególny znak Boży dla całego narodu polskiego i wyznaczenie misji dziejowej dla Polaków.

Książka była  przygotowana do druku, ale – na ponad sto lat – powędrowała do szuflady.

Zrządzeniem Opatrzności oddajemy ją Czytelnikom w jubileuszowym roku Honorata Koźmińskiego, dokładnie w 140. rocznicę objawień w Gietrzwałdzie.

  • 2 października 2017 18:00 - 20:00
  • 18:00 - 20:00
Facebook
YouTube