Prezentowane na wystawie obrazy Andrzeja Fydrycha odnoszą się do pejzażu. Jest to przestrzeń wyobrażona, jedynie horyzontalna kompozycja może kojarzyć się z tradycyjnym tematem malarskim. Większości obrazów przyporządkowane są obiekty, które w sposób symboliczny podejmują z nimi dialog. Draperia okalająca formy o różnych kształtach jest motywem scalającym, będącym przede wszystkim pretekstem do uwypuklenia myśli przewodniej cyklu. Tkanina zdaje się skrywać tajemnice, tylko częściowo odsłonięta pokazuje jej nieoczywistą zawartość. Świat zewnętrzny, jego powłoka, kryje w sobie życie wewnętrzne, duchowe, na pozór niedostępne. Lewitujące przedmioty podkreślają niefizyczny charakter malarskiego przedstawienia. My sami decydujemy czy mamy do czynienia z tajemnicą uobecnienia.
Wybrane prace można oglądać w Galerii poniżej
Andrzej Fydrych (ur. 1983r.)
W latach 2003-2009 studia w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Dyplom w Pracowni Drzeworytu i Książki Artystycznej pod kier. Prof. A. M. Bartczaka oraz w Pracowni Malarstwa pod kier. Prof. W. Ledera.
W 2010 r. zatrudniony na stanowisku asystenta w Pracowni Malarstwa Otwarta księga pod kier. Prof. A. M. Bartczaka. Od 2015 r. asystent w Pracowni Malarstwa Klasycznego pod kier. Prof. T. Chojnackiego. W 2018 r. uzyskał tytuł doktora sztuki.
Laureat konkursów w kraju i zagranicą, m.in. II Nagroda w Międzynarodowym Biennale Grafiki Caixanova w Ourense, Hiszpania (2010 r.), Nagroda Międzynarodowego Centrum Grafiki KAUS w Urbino, Włochy (2007 r.).
Autor 15 wystaw indywidualnych oraz uczestnik ponad 40 wystaw zbiorowych.
Prace w kolekcjach prywatnych w kraju i zagranicą oraz w instytucjach kultury m.in.: Muzeum Historii Miasta Łodzi, Miejska Galeria Sztuki w Łodzi. Zajmuje się malarstwem, rzeźbą i grafiką.