Archiwum wystaw
-
PRAWDA I WOLNOŚĆ. KSIĄDZ JERZY POPIEŁUSZKO
40. rocznica męczeńskiej śmierci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki, kapłana archidiecezji warszawskiej, zamordowanego w październiku 1984 r stała się okazją dla zorganizowania wystawy w Muzeum Archidiecezji…
Między obrazami. Malarstwo Beaty Stankiewicz
„Między obrazami” to wystawa malarstwa 17 obrazów Beaty Stankiewicz. Wystawa prezentuje twórczość krakowskiej malarski realizowaną w ostatnich latach. Obrazy ukazują wnętrza pomieszczeń, świątyń, postacie ludzkie…
KOLOR I MROK. Marianna Oklejak – kolaże i skrawki
19.05.2024, g. 14-16 zapraszamy na finisaż wystawy oraz koncert wybitnej klawikordzistki Marii Ederman Czy sztuka dzisiejsza może uczynić człowieka lepszym? Oglądając prace Marianny Oklejak można…
PO NITCE DO ŚWIĘTOŚCI. Wystawa dzierganych ilustracji Anny Salamon dla dzieci i dorosłych
Muzeum Archidiecezji Warszawskiej we współpracy z wydawnictwem Świetlik przygotowało specjalną wystawę – dla dzieci i dorosłych – przedstawiającą dziergane ilustracje Anny Salamon. Bohaterami prezentowanych prac…
MALCZEWSKI. Wizja Ezechiela
OSTATNI TYDZIEŃ WYSTAWY!!! Zapraszamy także w sobotę, 6 stycznia 2024 od 12:00 do 16:oo Wystawa czynna do 7 stycznia! Od 7 października 2023 r. do…
Łukasz Krupski „KATEDRA”
Od 17 marca do 17 wrześnie 2023 w holu Muzeum Archidiecezji Warszawskiej prezentujemy rzeźbę Łukasza Krupskiego Katedra … moja Pieta, moja Pusta Pieta przedstawia Maryję…
Anna Ryś-Rzepińska
Czy to tylko koloryzm? To wystawa retrospektywna krakowskiej malarki Anny Ryś-Rzepińskiej. Prezentujemy ponad 30 obrazów wybranych z całego dorobku artystycznego malarki, wśród których dominują pejzaże,…
Spotkanie ze Zmartwychwstałym – wystawa ikon współczesnych
Zapraszamy na „Spotkanie z Zmartwychwstałym” który przychodzi zawsze, niezależnie od miejsca i okoliczności, aby się spotkań z nami. Wydaje się, że najlepszym okresem rozważania tajemnicy…
Księga Stanu Rycerskiego
Wystawa „Księga Stanu Rycerskiego” jest próbą pokazania niezmiennej aktualności ideałów rycerskich, jakie przedstawił w swoim dziele pod tym tytułem Rajmund Lull (ok. 1232 - ok.…
Beksiński – fotografie z kolekcji prywatnej
Zdzisława Beksińskiego (1929-2005) kojarzy się przede wszystkim z obrazami olejnymi, tymczasem jego działalność artystyczna wybiegała daleko poza malarstwo. Był inżynierem, architektem, rzeźbiarzem, fotografikiem, rysownikiem, grafikiem…
Święte Ikony Kijowa i Czernihowa
Wystawa przedłużona do 16 kwietnia 2023. Wystawa Święte Ikony Kijowa i Czernihowa ma na celu ukazanie dorobku kultury Kościoła Wschodniego, który jest mało znany i…
PIOTR KUSCH – DWA STOŁY – TECHNE ARS SACRUM
Jeden stół laicki, drugi święty. Trzem słowom w podtytule – téchne, ars, sacrum – odpowiadają trzy sekwencje wystawy i jedno przesłanie – droga przedmiotu artystycznego…
Garaże i inne pejzaże zimowe. Obrazy Krzysztofa Klimka
Wystawa 14 pejzaży krakowskiego artysty Krzysztofa Klimka, to propozycja obcowania z zimą z całym jej pięknem, kolorem bieli i brunatnej szarości roztopów, złota zachodzącego słońca,…
SPOTKANIE CZASÓW Janusz Bogucki – rysunek, gwasz; Michał Bogucki – malarstwo
WYSTAWA PRZEDŁUŻONA DO 15 STYCZNIA! Wystawa SPOTKANIE CZASÓW jest artystycznym spotkaniem dwóch osobowości, które odegrały znaczącą rolę w sztuce polskiej po 1945 roku, ojca –…
Radość życia Stanisława Koguciuka
Oprowadzanie po wystawie: 29.10.2022 g. 13.00 Wystawa Radość życia Stanisława Koguciuka jest pierwszą prezentacją obrazów artysty z Pławanic w Warszawie. W malowanych farbami olejnymi na…
DÜRER : ŻYWOT MARYI, WIELKA PASJA, APOKALIPSA
W zbiorach Muzeum Archidiecezji Warszawskiej znajduje się bezcenne dzieło – trzy cykle drzeworytów Albrechta Dürera: Żywot Maryi, Wielka Pasja i Apokalipsa. Drzeworyty zostały wydane w…
RODZINNA WALIZKA zeNony cyplik-olejniczak
W 83. rocznicę wybuchu II wojny światowej, Muzeum Archidiecezji Warszawskiej prezentuje pracę Rodzinna walizka zeNony cyplik-olejniczak Tytułowa walizka oklejona jest kolorowymi nalepkami i przewiązana ludzkimi…
GŁĘBIA. Ola Krawczenko
Tytuł wystawy „GŁĘBIA” nawiązuje do zanurzenia się w tradycji, do czerpania sił i inspiracji ze źródła jakie bije od stworzenia świata. Rodzi ono zrozumienie, czym…
Tylko nie udawaj… obrazy i ekfrazy
Wystawa, która przełamuje konwencje i zaprasza do intymnego dialogu ze słowem i obrazem. Wystawa otwarta do 15 czerwca 2022 (środa). Ponad czterdzieści dzieł malarstwa polskiego…
GŁÓD. Obrazy Marcina Kędzierskiego
Po latach nudnego racjonalizmu, pretensjonalnej bylejakości i obowiązkowej zabawy, czuję w moim życiu głód. Głód pokornej wiary. Obrazy Marcina Kędzierskiego są malarskim zapisem obserwacji…
PIEŚŃ NAD PIEŚNIAMI- wystawy ikon współczesnych
Pierwsza wystawa w Muzeum Archidiecezji Warszawskiej w roku 2022 to wystawy ikon współczesnych, które powstały we wrześniu 2021 r. w trakcie XIII Międzynarodowych Warsztatów Ikonopisów.…
TRWOGA – Ostap Łoziński
https://youtu.be/yE6Ta_lIon0 24 lutego na Ukrainę i świat spadła trwoga… Wartości cywilizacji europejskiej zostały jeszcze raz poddane próbie. Prezentując pracę ukraińskiego artysty Ostapa Łozińskiego chcemy zadać…
Św. Augustyn w celi – kwatera poliptyku z Füssen
Św. Augustyn w celi – kwatera poliptyku z Füssen Obraz przypisany Witowi Stwoszowi i jego warsztatowi przez Ernsta Buchnera Św. Augustyn w celi – obraz…
Zwycięzca. Prymas dla Kościoła i Ojczyzny
Celem wystawy „Zwycięzca. Prymas dla Kościoła i Ojczyzny” jest przede wszystkim przybliżenie postaci Kardynała Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia w przeddzień jego beatyfikacji. Wystawa została…
Zanurzony w Pięknie
Wystawa ZANURZONY W PIĘKNIE poświęcona jest osobie i twórczości o. Efrema Marii z Kcyni, kapłana, patrioty, rzeźbiarza, malarza i grafika. 4 grudnia 2020 roku minęło…
Pejzaż Ojczysty. Malarstwo Czesława Rzepińskiego
Tytułowy „Pejzaż Ojczysty” to nie tylko krajobraz ukazujący zakątki naszego kraju. To także człowiek z tymi miejscami związany, to jego środowisko, otoczenie – dom, pokój,…
Kobiety z pastorałami
Wystawa: 14.05-20.06.2021 XVIII i XIX w. portrety ksień PP Benedyktynek ormiańskich ze Lwowa - 7 obrazów po gruntownej konserwacji, 4 wizerunki ksień będące w trakcie…
Willmann encore. Męczeństwa apostołów
Warszawska wystawa monograficzna Michaela Leopolda Willmanna (1630 – 1706) to pierwsze takie przedsięwzięcie w stolicy i wyjątkowa okazja do podziwiana dzieł światowej klasy artysty okresu…
Willmann. Opus minor
Wystawy prac Michaela Leopolda Willmanna pt. Willmann. Opus minor, jest nawiązaniem do wrocławskiej wystawy Willmann. Opus magnum (2019-2020). Warszawski Opus minor – to prezentacja dzieł…
LANDSCAPES Przestrzeń wewnętrzna
Prezentowane na wystawie obrazy Andrzeja Fydrycha odnoszą się do pejzażu. Jest to przestrzeń wyobrażona, jedynie horyzontalna kompozycja może kojarzyć się z tradycyjnym tematem malarskim. Większości…
Słowo stało się Ciałem
Film z otwarcia wystawy https://youtu.be/E9vqNRkh1BU Na wystawie prezentujemy ok 50 ikon artystów, którzy spotkali się na XII Międzynarodowych Warsztatach Ikonopisów w Nowicy. We wrześniu…
Jej siła w Maryi. 100 lecie urodzin Marii Okońskiej
Wystawa została przygotowana przez Instytut Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego z okazji 100 rocznicy urodzin założycielki Instytutu. Miejsce ekspozycji nie jest przypadkowe, bo tutaj - w…
Zbliż się. Siła i kruchość się spotykają. Ikony Pauliny Krajewskiej
Spotkanie Siły i Bożej Mocy z naszą ludzką słabością, z naszą małością, z naszym dystansem, z naszym lękiem i przerażaniem… Spotkanie Słowa i milczenia, spotkanie…
Życie ZaDane. Medalierskie rozmowy z Janem Pawłem II.
(…) Zadaniem każdego człowieka jest być twórcą własnego życia: człowiek ma uczynić z niego arcydzieło sztuki. Jan Paweł II Rok świętego Jana Pawła II, ustanowiony…
Cerkwie na łemkowszczyźnie. Rysunki Aleksandra Chylaka
W okresie wakacyjnym zapraszamy na wystawę rysunków Aleksandra Chylaka, które przeniosą nas na wschodnio – południowe tereny kraju, na łemkowszczyznę. Aleksander Chylak, z wykształcenia architekt…
PSALMY – wystaw współczesnych ikon
Od 1 lutego w Muzeum na Dziekanii można oglądać prace artystów powstałe w trakcie XI Międzynarodowych Warsztatów Ikonopisów w Nowicy. Wrześniowy warsztatom towarzyszyły PSALMY. Ta…
MIT KULT WIARA
Wystawa czasowa trójki profesorów z warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych: Huberta Borysa, Zdzisławy Ludwiniak i Piotra Siwczuka. W momencie, gdy człowiek zaczął myśleć abstrakcyjnie, narodził się…
Jerzy Tchórzewski. Inne spojrzenie. Prace z kolekcji prywatnych
Inne spojrzenie - poruszające perspektywa na zagadnienia ciała i ducha w interpretacji wybitnego artysty. W Kordegardzie, Galerii Narodowego Centrum Kultury oraz w Muzeum Archidiecezji Warszawskiej…
Janusz Lewandowski. WIDNOKRĘGI
Twórczość Lewandowskiego nosi silne znamiona inspiracji polską sztuką symbolizmu i ekspresjonizmu, jednak znaczeniowo i kompozycyjnie odbiega od typowych dla nich konwencji. W monotonnych przestrzeniach mazowieckich…
Gustaw Zemła. Rzeźba
Wystawa prezentuje rzeźby Gustawa Zemły, które w tym roku (2019) trafiły jako depozyt do Muzeum Archidiecezji Warszawskiej. Jest to skromny zaledwie wybór prac o charakterze…
Alfons Karny. Oblicza
W 30.rocznicę śmierci Alfonsa Karnego Muzeum Archidiecezji Warszawskiej, będące w posiadaniu bogatego zbioru dzieł Artysty przypomina jego twórczość, niejako zapraszając widza do magazynów muzealnych. Znajdziemy…
„LUX IN TENEBRIS LUCET”
„LUX IN TENEBRIS LUCET” Męczeństwo biskupa Władysława Gorala Wystawa w 20 rocznicę beatyfikacji w gronie 108 Męczenników lat II wojny światowej 80 rocznica aresztowania bł.…
Ślady Powstania 1944
Ślady Powstania 1944 Traces of the Warsaw Uprising of 1944 Niewielka wystawa przedmiotów z Powstania Warszawskiego oraz świadectw pamięci o II Wojnie Światowej. Zestawione trzy…
APOKALIPSA: Dürer – Lebenstein – Majka
Wystawa prezentuje trzy cykle ilustracji do Apokalipsy św. Jana, stworzone przez Albrechta Dürera (1496-1498), Jana Lebensteina (1985) i Artura Majkę (2018-2019). Zestawienie tych trzech serii,…
NOWOSIELSKI: MALARZ – FILOZOF – TEOLOG
Wystawa prezentuje projekty i szkice sakralne autorstwa Jerzego Nowosielskiego z okresu 1940–1998. Są pośród nich koncepcje, które doczekały się realizacji, jak również te, do urzeczywistnienia…
TEMPUS FUGIT
W roku 2019 mija 300 lat, od powstania wyjątkowej grupy kościołów wokół Broumowa. Na przestrzeni niecałych 30 lat pierwszej połowy XVIII wieku, na niewielkim terenie…
Pisanie Ikon
PISANIE IKON - ta wystawa jest okazją do spojrzenia na ikonę, jako dzieło sztuki, pracę konserwatora, która łączy ogromną wiedzę i kunszt oraz na ikonę,…
Anima MEA
Czy zastanawialiście się kiedyś jak wygląda wasza dusza? Dokąd zmierza, skąd pochodzi? Jaki kształt przybiera? Na te pytania starali się odpowiedzieć twórcy, których prace –…
„Niebieska Trumna” Marek Jaromski – Grafika, Ernest Bryll – Słowa
Tytułowa trumna, wykonana w zakładzie stolarskim na wymiar artysty, pokryta została gęstą siecią wzorów graficznych symbolizujących duchowy wymiar życia oraz perspektywę chrześcijańskiego odkupienia i zmartwychwstania.…
Bogu i Ojczyźnie. Kościół w służbie Niepodległej
WYSTAWA PRZEDŁUŻONA DO 10 MARCA! Wystawa „Bogu i Ojczyźnie” zaprezentuje sylwetki i dokonania przede wszystkim osób duchownych, którzy przyczynili się do kształtowania świadomości patriotycznej i niepodległościowej…
CZAS ŚMIERCI / CZAS ŻYCIA
Wystawa prezentuje prace, które powstały w trakcie X Międzynarodowych Warsztatów Ikonopisów, we wrześniu 2018 r., w Nowicy. W dwutygodniowym plenerze wzięło udział 40 malarzy z…
IZOKEFALIE i inne obrazy
Wystawa obrazów Uli Łojko-Smogorzewskiej W 2011 roku ukończyła z Wyróżnieniem Rektorskim Wydział Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni Prof. Mariana Czapli. Aneksy specjalizacyjne…
MAW: wczoraj – dziś – jutro
Zapraszamy na wystawę czasową "MAW: wczoraj - dziś - jutro". Przygotowaliśmy ją z okazji 80 rocznicy otwarcia Muzeum Archidiecezji Warszawskiej, które miało miejsce 14 września…
BEKSIŃSKI – In hoc signo vinces
Wystawa czynna od 20 maja do 30 września 2018 roku. Muzeum Archidiecezji Warszawskiej zaprasza na wystawę prac Zdzisława Beksińskiego: "BEKSIŃSKI - In hoc signo vinces"…
W cieniu Krzyża – W blasku Zmartwychwstania. Stulecie urodzin Marii Hiszpańskiej-Neumann
W wigilię setnych urodzin wybitnej polskiej artystki Marii Hiszpańskiej-Neumann w Muzeum Archidiecezji Warszawskiej zostałóa otwarta monograficzna wystawa prac z kolekcji rodziny, oraz wybranych dzieł ze zbiorów MAW. Jest to wydarzenie wyjątkowe,…
Epitafium dla Wyklętych
Epitafium dla Wyklętych Asamblaż: Słowo, Symbol, Pamięć Na początku było słowo, potem powstał symbol. Każda epoka ma swoją historię. Zapamiętane, przerobione przez rozum, z natchnieniem…
Czapski dzisiaj. Malarstwo i rysunek. Prace artysty ze zbiorów MAW
Po 31 latach od pierwszej wystawy Józefa Czapskiego w murach Muzeum Archidiecezji Warszawskiej zapraszamy ponownie na prezentację prac artysty. Tym razem w nowych miejscu, w nowej siedzibie i nowej aranżacji. Pierwsza wystawa…
Kapliczki, Krzyże i Figury Przydrożne
Od 10 do 26 listopada w MAW można oglądać wybrane prace, biorące udział w konkursie "W różańcu róża ukryta rozkwita" Kapliczki, Krzyże i Figury Przydrożne…
Złote Ogniwa. Dwie katedry, dwa narody.
Warszawa - Trondheim, Polska - Norwegia. Wspólne korzenie chrześcijańskie, dzieje katedr i ich znaczenie w budowaniu tożsamości i jedności narodu... Wystawa czasowa do 31 października…
Święta Seraficka, Wybitne Życie – 400. rocznica śmierci Św. Róży z Limy
Święta Seraficka, Wybitne Życie - 400. rocznica śmierci Św. Róży z Limy Św. Róża z Limy, pierwsza Święta Ameryki, urodziła się w 1586 r., w…
SZTUKA KRZYŻA. KRZYŻ W SZTUCE
Wystawa podejmuje zagadnienie wykorzystania motywu krzyża w sztuce od starożytności po dzień dzisiejszy. Znak ten – powstały z dwóch przecinających się pod kątem prostym linii…
Kredkami do nieba
Prace wykonane różnymi technikami, wystawione są na sztalugach w holu Muzeum na parterze. To, co łączy wszystkie prezentowane dzieła to wiek wykonawców (5–10 lat) oraz tematyka…
Szukam o Panie Twojego Oblicza (Ps. 27) Ikona a dialog polsko–ukraiński
Wystawa przedłużona do 26 lutego 2017 r. Od 3 grudnia 2016 r. można oglądać wystawę czasową, na której prezentowane są prace polskich i ukraińskich artystów. Wystawa…
Na szlaku Tysiąclecia z Kardynałem Stefanem Wyszyńskim
Wystawa z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski oraz 50. rocznicy Milenijnego Aktu Oddania Polski Matce Bożej. Wystawa obrazuje drogę narodu polskiego, który, odchodząc od czasów, wierzeń…
Wrota Miłosierdzia
Wystawa prac profesora Gustawa Zemły czerwiec–październik 2016r. Wystawa zorganizowana podczas obchodzonego w Kościele Katolickim Roku Miłosierdzia. Ekspozycja obejmowała cztery cykle płaskorzeźb prof. Gustawa Zemły (66 szt.)…
Your ticket for the: Archiwum
TitleArchiwum
USDTa strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.Zamknij